قوانین و مقررات

رسیدیم به بخش قوانین و مقررات

صد البته دوست نداریم که به شما مطالبی را دیکته کنیم و شما را مجبور به تبعیت از آن نماییم٬ به عقیده ما هر شخصی می تواند هر جور که می خواهد رفتار کند و هر جور که می خواهد نظر بدهد و هر جور که می خواهد فکر کند.

ولی لازمه ادامه فعالیت این وبسایت این است که تا اطلاع ثانوی و تا زمانی که جامعه ای با آزادی های بیانی٬ بصری٬ دیداری و شنیداری بیشتر برای خود نساخته ایم این قوانین را رعایت کنیم.
ما در ایران زندگی می کنیم و همه ما می دانیم که قوانین در ایران چیست و لازم به اشاره نمی باشد و کاربران فارسی زبانی که حتی در ایران زندگی نمی کنند می بایست ۱۰ قانون زیر را مطالعه و آن را رعایت نمایند.
اولین مساله ای که از شما کاربران می خواهیم آن را رعایت نمایید٬ قوانین حاکم در کشور ایران است. همه ما می دانیم چه محدودیت هایی داریم پس لطفا در ارسال مطالب خود آن ها را لحاظ کنید. خواهشمندیم کاربران خارج از ایران نیز به این مساله توجه نمایند و مطابق شرایط و قوانین فعلی کشور ایران عمل نمایند.

دومین مساله این است که از ارسال هر گونه محتوای سیاسی اجتناب کنید چرا که جامعه ما هنوز به این شعور نرسیده است که مسائل سیاسی نیز مانند تمامی مسائل دیگر نظیر اجتماعی٬ اقتصادی٬ فرهنگی و … جای بحث و انتقاد دارد و اگر در این وبسایت اینگونه مسائل مطرح شود قطعا برداشت دیگری از سوی دیگران نسبت به آن می شود و دچار توهم معاند پنداری می شوند.

سومین مساله این است که به یکدیگر احترام بگذاریم٬ با ادب باشیم و به یکدیگر توهین نکنیم و موجبات آزردگی خاطر هیچ گروه و قومیت را فراهم نکنیم. در ارسال نظرات و دیدگاه ها مراعات کنیم و اگر نظری مخالف با نظر نگارنده داریم به بهترین شکل ممکن بدون عصبانیت و بی احترامی آن را مطرح کنیم.

چهارمین مساله این است که چاخان نکنیم٬ دروغ نگوییم و از خودمان داستان نسازیم. هیچ اجباری وجود ندارد که روی مسائل نظر بدهیم و یا مطلبی ارسال کنیم چرا که به ما جایزه ای تعلق نمی گیرد و تنها با منتشر نمودن مطالب و دیدگاه های فرضی و اشتباهی موجبات گمراهی دیگران را فراهم می کنیم و این نقض قوانین آشکار این وبسایت است. در این وبسایت می خواهیم که تجربیات و دیدگاه های واقعی خود را از مسائل روز جامعه و زندگی روزمره مان مطرح کنیم تا دیگران نیز از آن استفاده کنند٬ لذا مطالب باید واقعی باشد.

پنجمین مساله این است که به هیچ عنوان در مسائل ارسالی رنگ و بویی از تبلیغ یا معرفی نمودن اشخاض٬ شرکت ها٬ محصولات٬ لینک وبسایت های دیگر و یا خدمات تجاری نکنیم. این وبسایت هدفی غیر از هدف اقتصادی دارد.

ششمین مساله این است که بدانیم و آگاه باشیم که این وبسایت یک وبسایت عمومی است و هر چه را که شما بخواهید منتشر شده و در دسترس عموم قرار خواهد گرفت پس اگر توقع دارید تا حریم تان به هر دلیلی حفظ شود می بایست در مطالب یا نظرات خود اشاره ای به مکان های مشخص یا اسامی واضح یا … نکنید و مطلب خود را به صورت کلی گویی بیان کنید.

هفتمین مساله این است بدانید مطالبی که ارسال می کنید به هیچ عنوان قابل حذف یا ویرایش نیستند حتی اگر غلط املایی داشته باشند زیرا می خواهیم این باور را در خودمان نهادینه کنیم که زندگی برگشت ندارد و آبی که ریخته می شود دیگر نمی شود جمع کرد لذا قبل از ارسال نهایی مطالب خود از صحت نوشتاری متون خود یا فایل هایی که می خواهید ارسال نمایید مطمئن شوید.

هشتمین مساله این است که ارسال هرگونه محتوای مستهجن و یا فایل های مخرب در وبسایت ممنوع است و نیاز به گفتن ندارد.

نهمین مساله این است که در انتخاب عناوین مطالبی که ارسال می کنید دقت نمایید که مرتبط با فحوای کلام شما باشد و از انتخاب عناوین نامربوط و  زرد جهت بازدید بیشتر خودداری نمایید.

دهمین مساله این است که مطالبی که ارسال می کنید می بایست در حد یک روزگذشت باشد. در حد روزگذشت بودن به این معناست که محتوایی که در نظر دارید ارسال نمایید می بایست برای دیگر کاربران مفید واقع شود و حداقل شامل ۱۰۰۰ واژه باشد یا بیشتر باشد. اگر می توانید برای ادای حق مطلب از انواع فایل ها نظیر صوتی ٬ تصویری یا ویدیویی استفاده نمایید تا کاربران کاملا بتوانند خود را به جای شما گذارده و به بهترین نحو ممکن پیغام نهفته در مطلب شما را دریافت نمایند.

در آخر خواهشمندیم در صورت امکان در شناسنامه کاربری خود که با وارد شدن به حساب کاربری قابل ویرایش است٬ یک توضیح اجمالی راجع به سن ٬ جنسیت ٬ حرفه و پیشه و محدوده زندگی خود ارائه دهید تا کاربران دیگر که مطالب یا نظرات شما را می خوانند بدانند که آن مطلب یا نظر متعلق به چه شخصی با چه شرایطی مکانی و اجتماعی است.

یکی از اصولی که باید رعایت کنیم احترام و صداقت است که اول از همه ما حسن نیت خود را به شما نشان می دهیم و آن این است که این پلتفرمی که در اختیار شما قرار گرفته است به صورت آنلاین می باشد و تمامی مطالب و نظرات بلافاصله پس از ارسال شما بدون بازبینی منتشر می شود. پس توقع ما این است که مطالب بالا را خوب خوانده باشید و رعایت کنید تا بتوانیم مطابق قوانین عمل کنیم و ادامه فعالیت این وبسایت را تضمین نماییم. بدانید که اگر هر زمان محرز شود که کاربر قوانین بالا را رعایت نکرده کل حساب کاربری و مطالب و نظرات ارسالی حذف می گردد و قطعا از ورود مجدد وی به وبسایت جلوگیری به عمل خواهد آمد.